10 thoughts on “Manual de utilizare telefon dect Siemens Gigaset A120/ A220”
nu pot efectua apelarea telefonica prin agenda telefonica intrucat: dupa apasarea tastei control se instaureaza INTRAREA NOUA ? si telefonul nu mai saelecteaza si celelalte faze, asa ca nu ma pot folosi de agenda mea telewfonica. Ce e de FACUT ?
Am un Gigaset AP 220 la care, de un timp, nu se mai aprinde continuu eccranul, doar la intervale neregulate si aceasta, pret de max. 2 secunde, timp in care se poate citi afisajul ”inregistrare” si nivelul 50% de incarcare a acumulatorilor, dupa care se stinge repede; alte comenzi nu pot efectua. Consider ca la nivelul de incarcare mentionat, ar putea porni, dar cred ca, totusi, are o hiba. Dispozitivul are cam 6 ani, dar a functionat bine pana acum vreun an. V-as ruga, daca puteti, sa ma sfatuiti daca se poate remedia, intrucat este una dintre amintirile de la mama mea. Am si telefoane mobile, dar nu m-as desparti de acesta! Va multumesc!
Nu mai se aude sonor taste di nu mai pot apela dau sa fiu apelat
Nu pot seta limba Romana la telefonul Gigaset AP 220
Nu pot sa sterg, nume, sa adaug, sa caut nume in agenda si sa formez un numar din agenda, apasind tasta cu semnul , receptor ridicat?.
de inseama BASE ? BATERIILE SUNT UZATE ?
SpuneÈ›i-mib, vă rog cum să procedez in cazul in care am schimbat acest tel deoarece nu mai funcÈ›iona cu unul nou dar aceiaÈ™i bază. Imi apare intermitent “înregistrare”. Cum să il fac funcÈ›ional?
Multumesc.
AM SCHIMBAT BATERIILE,FUNCTIONEAZA,DAR NU ARE TON. CUM PROCEDEZ IN CONTINUARE ? MULTUMESC !
Formez numarul și nu apelează
Cand sun de pe alt dispozitiv, suna
MOBILUL GIGSET AP220 NU SUNA DE SI ALT TELEFON DIN RETEA SE AUDE APELUL ADICA LEGAT IN PARALEL SUNA SI ATUNCI DESCHIDE SIPOTVORBI.
nu pot efectua apelarea telefonica prin agenda telefonica intrucat: dupa apasarea tastei control se instaureaza INTRAREA NOUA ? si telefonul nu mai saelecteaza si celelalte faze, asa ca nu ma pot folosi de agenda mea telewfonica. Ce e de FACUT ?
Am un Gigaset AP 220 la care, de un timp, nu se mai aprinde continuu eccranul, doar la intervale neregulate si aceasta, pret de max. 2 secunde, timp in care se poate citi afisajul ”inregistrare” si nivelul 50% de incarcare a acumulatorilor, dupa care se stinge repede; alte comenzi nu pot efectua. Consider ca la nivelul de incarcare mentionat, ar putea porni, dar cred ca, totusi, are o hiba. Dispozitivul are cam 6 ani, dar a functionat bine pana acum vreun an. V-as ruga, daca puteti, sa ma sfatuiti daca se poate remedia, intrucat este una dintre amintirile de la mama mea. Am si telefoane mobile, dar nu m-as desparti de acesta! Va multumesc!
Nu mai se aude sonor taste di nu mai pot apela dau sa fiu apelat
Nu pot seta limba Romana la telefonul Gigaset AP 220
Nu pot sa sterg, nume, sa adaug, sa caut nume in agenda si sa formez un numar din agenda, apasind tasta cu semnul , receptor ridicat?.
de inseama BASE ? BATERIILE SUNT UZATE ?
SpuneÈ›i-mib, vă rog cum să procedez in cazul in care am schimbat acest tel deoarece nu mai funcÈ›iona cu unul nou dar aceiaÈ™i bază. Imi apare intermitent “înregistrare”. Cum să il fac funcÈ›ional?
Multumesc.
AM SCHIMBAT BATERIILE,FUNCTIONEAZA,DAR NU ARE TON. CUM PROCEDEZ IN CONTINUARE ? MULTUMESC !
Formez numarul și nu apelează
Cand sun de pe alt dispozitiv, suna
MOBILUL GIGSET AP220 NU SUNA DE SI ALT TELEFON DIN RETEA SE AUDE APELUL ADICA LEGAT IN PARALEL SUNA SI ATUNCI DESCHIDE SIPOTVORBI.